dot szkieł magazynowych index 1,5 w zakresie sfera +/ - 5,0 dptr i cyl 3,0 dptr.

 

Smartfony, tablety, komputery, telewizory i urządzenia GPS - te wszystkie urządzenia cyfrowe emitują niebieskie światło. Długotrwałe narażenie na takie promieniowanie może doprowadzić do podrażnienia i zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zaburzenia rytmu dobowego.

BlueControl to powłoka ochronna, która neutralizuje nadmiar niebieskiego światła emitowanego przez ekrany cyfrowe. To optymalne rozwiązanie dla użytkowników, którzy mają do czynienia z wyświetlaczami elektronicznymi przez cały dzień np.: studenci, gracze, pracownicy biurowi i dzieci. Oprócz ochrony oczu, powłoka zapewnia większy kontrast i bardziej naturalne widzenie.

Co więcej, nasze badania* wykazują, że wśród pacjentów, uświadomionych w temacie szkodliwego wpływu niebieskiego światła, 78% uznaje soczewki kontrolujące ilość niebieskiego światła za interesujące, a 58% ma zamiar udać się do optyka w celu uzyskania dalszych informacji.

*Millward Brown: stosunek konsumentów do powłok antyrefleksyjnych. Badania zlecone przez Hoya Vision na próbie 1204 użytkowników okularów w sześciu krajach europejskich, listopad 2012 r.

źródło: HOYA Vision